Garanti ve İade Koşulları

İNTERNET MAĞAZASI İADE POLİTİKASI

 • Alışverişinizden herhangi bir nedenle memnun kalmadığınızda, para iadesi veya değiştirme için öncelikli yapmanız gereken, teslim alma tarihinden itibaren 30 gün içinde bize talebinizi sebepleriyle belirterek iletmenizdir.
 • İade talebiniz bize ulaştıktan sonra, Oriente Home tarafından aşağıda belirtilen iade koşullarına uygunluğu değerlendirilir. İade edeceğiniz ürün veya ürünlerin geri gönderim kargo bedeli anlaşmalı MNG kargo ile takip numarası belirtilerek gönderilirse satıcıya aittir. Kargo masrafını karşılamak kaydı ile kendi tercih ettiğiniz bir kargo firması ile de bize gönderebilirsiniz.
 • İade Adresi;
  Oriente Home Dış Ticaret Teçhizat Tekstil ve Plastik Sanayi Ltd. Şti.
  AhiEvran Osb Mah. Ural Cad. No:11-A  Ankara/Sincan
 • Ürünlerinizin, bize ulaşmasını takip eden 14 gün içerisinde size ödeme yaptığınız yol ile iade işlemi gerçekleştirilir. Kredi kartınıza iade işleminin yansıması, normal koşullar altında 7-10 iş günü sürmekle beraber bankanızın prosedürlerine bağlı olarak değişebilmektedir.

GENEL İADE KOŞULLARI

 • İadeler mutlak suretle orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.
 • Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş, hasarlı, eksik, tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.
 • İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura tarafımıza gönderilmelidir.

SİPARİŞ İPTALLERİ

 • Siparişinizi verdikten sonra, 1 saat içinde iptal hakkınız bulunmaktadır. Daha sonra yapılan iptaller kabul edilmeyecektir.  Siparişinizi aldıktan sonra ekibimiz ciddi emek vererek halıları çıkartmakta ve paketlemektedir bu emeğe özen göstermenizi rica ediyoruz.

HASARLI VEYA AYIPLI ÜRÜNLERİN İADESİ

 • Siparişinizi teslim alırken, ürünlerin EKSİKSİZ ve SAĞLAM olduğunu mutlaka kontrol ediniz. Ürünleriniz sevk irsaliyesi ile teslim edilir. E-arşiv uygulaması kapsamında, faturanız sadece elektronik ortamda oluşturulur ve e-posta adresinize otomatik olarak gönderilir. Fatura ibraz edilmeksizin değişim ve iade işlemi yapılamamaktadır.Firma adına kesilen faturalarda ise, satın alan firmanın iade faturası ile değişim veya iade işlemi yapılabilir.
 • Kargo yetkilisi, sizden ürünleri eksiksiz ve sağlam bir şekilde teslim aldığınıza dair imza alacaktır. Hasarlı ürünler bulunması durumunda, bu ürünleri teslim almayarak kargo yetkilisine tutanak tutturmalısınız. Bu ürünlerin değişimi 7 iş günü içerisinde gerçekleştirilecektir. Bu durumda, sizden ek bir nakliye veya ürün bedeli talep edilmeyecektir.

EKSİK VEYA YANLIŞ ÜRÜNLERİN İADESİ

 • Siparişinizde eksik ürün var ise, diğer ürünlerinizi teslim alarak, eksik ürünler için imza atmadan önce bunu not olarak belirtmelisiniz. Öte yandan, siparişinizde yanlış ürün bulunuyorsa, bu ürünü teslim almamalı ve teslimat irsaliyesinde yazılı olarak belirtmelisiniz.


Siparişiniz ile ilgili iade ve değişim talepleriniz için info@orientehome.com adresini kullanabilir veya +90 0553 760 09 05 nolu WhatsApp numarası ile bizimle irtibata geçebilirsiniz.Garanti Koşulları
Tüm ürünler aksi belirtilmediği takdirde üretici firmaların garantisi altındadır. Garanti koşullarının geçerli olabilmesi için kargo teslimatı esnasında ürünü mutlaka kontrol ediniz. Herhangi bir hasar gördüğünüzde tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün üzerinde yapılan değişiklikler,ürünün deforme olması ya da ürünün orijinal dizaynının bozulması garanti kapsamı dışındadır.

Ürün İade Koşulları
Sitemiz üzerinden satın aldığınız ürünün hatalı çıkması halinde teslimat tarihinden itibaren en geç 7 gün içerisinde sayfamızdaki online destek bölümünden bizimle iletişim kurmanız gerekmektedir. Bu bilgileri takiben kargo şirketi ile bize ulaştıracağınız hatalı ürün yenisi ile değiştirilecektir. Sipariş edilen ürün hatası müşteri kullanımından oluşmuşsa veya 7 günlük süre içerisinde ürün kullanılmışsa ürünün iade ve değişimi yapılmaz. Ürün iadesi ve değiştirme şartları olarak, 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun gereği uygulamalar esastır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.